Engelli Aracı Projesi

Engelli Aracı Projesi

ENGELLİ ARACI İÇİN KOŞULLAR NELERDİR?
Sağlık durumunuza göre, sağlık müdürlüklerinde oluşturulan komisyonlarda engellilik durumunuzun sürücü niteliklerinize etkisini gösteren komisyon kodları belirlenir. Bu sürücü kodları kişiye özeldir ve kişiye ait araçta bu kodların karşılığı olan aparatların bulunması şarttır.

Örneğin;

10.02 Otomatik Vites

33.02 İki elle dış kuvvet tarafından idare edilen kombine hızlanma, fren ve direksiyon sistemi

Komisyon tarafından engelli aracı kullanabilirliginiz yönünde karar çıkması halinde, uyumlu aparatlara ulaşabilmeniz halinde aracınız engelli aracı olarak önce tadil sonra tescil edilebilir.

ENGELLİ ARACIMI NASIL TESCİL ETTİREBİLİRİM?
Aracınıza komisyon tarafından verilen kodların karşılığı olan aparatların montajının yapılması sırasında veya sonrasında işlemin projelendirilmesi gerekmektedir. Bu proje dosyasının kusursuz olması hem sürücünün komisyon kodlarından en üst seviyede istifade etmesini sağlamakta hem de peoje onay sürecinde sorunsuz hızlı bir belge sürecine ulaştırmaktadır.

Engelli aracı proje dosyaları TSE'ye sunulur ve onaylı Montaj Uygunluk Raporu'yla noterliklerde ruhsata işletilir.

Bir engelli aracı projesine ihtiyacınız varsa deneyim ve tecrübelerimizden istifade ediniz, sorunsuz ve hızlı şekilde tescil işlemlerini tamamlamanızda size en üst seviye katkıyı sağlayalım.