Koltuk Sökme Projeleri

Koltuk Sökme Projeleri

KOLTUK SAYISININ DÜŞÜRÜLMESİ
Karayolu Trafik Yönetmeliği'ne göre aracınızda 17 yolcu koltuğu veya fazlası varsa aracınız otobüs sınıfında bir araçtır. Bu durumun getirdiği mali yükler (sigorta vs.), koltuk sökme-minibüs projesi ile araç koltuk sayısı düşürmesi yapılarak minibüse dönüşmesiyle azalmaktadır.

Böyle bir ihtiyacınız varsa bizi arayın, Türk Standartları Enstitüsü'ne araç proje başvurunuzda bulunalım.

KOLTUK SÖKERKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİM ?
Koltuk sökme projesi yapılan aracınızdan koltuk sökülerken raylı bağlantı varsa raylı bağlantılara zarar vermemelisiniz, koltukları bağlantı yerlerinden sökmeli şasi demirlerini kesmemelisiniz. Sökülen koltukların alanlarına yeni koltuklar kaydırılmadan TSE incelemesine girilmesi gerekir.

Koltuk sayısı düşürme ile minibüs projesi yapılan aracınızın koltukları ray üzerinde değilse civata bağlantıları sökülerek, zemin üzerindeki bağlantı yerleri kaynak veya kesme yöntemleriyle körlenir. Diğer koltukların dizilimi değiştirilmeden, körlenen koltuk bağlantıları görülebilecek şekilde incelemeye girmeniz gerekir. En yakın Tse inceleme noktasını öğrenmek için bizden bilgi alabilirsiniz.

NE BELGESİ BAŞVURUSUNDA BULUNUYORUZ ?
Aracınızda yapılan değişiklik koltuk sökme veya ilavesi ile otobüs veya minibüs projesi ise bu değişiklikler Araçların İmal, Tadil ve Montaj Yönetmeliğinde tadilat olarak değerlendirilmiştir.

Bu durumda bakanlıkça yetkilendirilmiş kuruluş olan Türk Standardları Enstitüsü'ne Aitm Münferit Tadilat Araç Uygunluk Belgesi başvurusunda bulunuyoruz.

Koltuk sayısı düşürme ile dönüşen araçlarınızın belgesi için deneyimli kadromuza ulaşarak müracaatınızda hızlı davranmanız halinde aynı gün içinde elinizde olacaktır.

ARACIM İNCELENDİ, BELGEM NE ZAMAN ÇIKACAK ?
Aracınızın incelenmesinden kısa bir süre sonra belgeniz çıkmış olacak, biz bu süreyi deneyimlerimizle en kısa ölçeklerle sizlere sunuyoruz...

Minibüs Projesi, Koltuk Sökme, Koltuk Sayısı Düşürme işlemleri için vakit kaybetmeden başvurunuzu yapın.