Okul Taşıtı İptali Projesi

Okul Taşıtı İptali Projesi

OKUL TAŞITI İPTALİ
OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ'nin 14. maddesi 1. bendinde yer aldığı şekliyle “Okul servis aracı olarak kullanılacak taşıtların yaşları oniki yaşından küçük olmalıdır (oniki yaş dahil). Taşıtların yaşı fabrikasından imal edildiği tarihten sonra gelen ilk takvim yılı esas alınarak hesaplanır.”

Aracınız 12 yaşını doldurmuş ise tadilat projesi ile okul taşıtı ifadesini ruhsattan sildirmeniz gerekir. Okul taşıtı projesi ile bu işleminiz bir gün içinde gerçekleşir. Türkiye'nin her yerine yaptığımız proje çalışmalarımızdan faydalanın.

OKUL TAŞITINA DÖNÜŞÜM
Okul (2018) olarak okul taşıtına dönüştürülecek araçlar için aracınıza dönük belge sahibi firmalardan dönüşüm yaptırarak Türk Standartları'na belge başvurunuzun yapılması gerekir.

PROJE ÇİZDİRMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?
Bize telefonla veya mail yoluyla ulaşarak aracınızın projesi için iletişime geçebilirsiniz. Dakikalar içinde hatasız Okul Taşıtı iptal etme projeniz hazırlanır ve size en yakın TSE Araç Kontrol Noktasına giderek aracınızı inceleme işlemlerini yaptırmanız halinde saatler içinde Araç Uygunluk Belgenizi size ulaştıracağız.

OKUL TAŞITI İPTAL PROJESİ İLE HANGİ ARAÇLARA DÖNÜŞÜM OLABİLİR?
Örneğin 17+1 bir ford okul taşıtınız varsa okul taşıtı iptal etme ile Okul taşıtından düşürerek aracı;